اکوی قلب


اکوی قلب

اکوکاردیوگرافی یا همان اکوی قلب آزمایشی است که از امواج صدای با فرکانس بالا (اولتراساند) استفاده می کند تا تصاویری را از قلب فرد تهیه کند.به این آزمایش اکوکاردیوگرافی یا سونوگرافی تشخیصی قلب و عروق نیز گفته می شود.

در این مقاله برای شما عزیزان توضیح می دهیم که چه کسانی به اکو کاردیوگرافی قلب نیاز دارند و این تست چگونه انجام می شود. همچنین تفسیر نتیجه اکوی قلب را نیز تشریح می کنیم.

آزمایش اکوکاردیوگرافی قلب چیست؟

آزمایش اکو از امواج صدا استفاده می کند و به کمک آن ها تصاویری را از اتاقک ها، دریچه ها و دیواره های قلب و رگ های خونی ( آئورت ، شریان ها و رگ ها ) که به قلب متصل هستند تولید می کند.

یک دستگاه مخصوص به نام ترنسدیوسر از طریق ناحیه قفسه سینه می تواند این آزمایش را انجام دهد. این دستگاه امواج صدا را تولید کرده و به سمت قلب هدایت می کند و سپس این امواج پس از برخورد به قلب دوباره به سمت دستگاه اکو می شوند. این امواج به تصاویری تبدیل شده و در نهایت می توان آن ها را در یک مانیتور ویدیویی مشاهده کرد.

در حین آزمایش اکو چه اتفاقی رخ می دهد؟

این آزمایش توسط افراد متخصص و آموزش دیده ای انجام می شود. ممکن است این تست در مطب پزشک انجام شود و یا در اورژانس، اتاق عمل، کلینیک بیمارستان یا اتاق بیمارستان پیگیری گردد. مدت زمان آزمایش اکو حدودا یک ساعت است.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *